2023 9.ledna Jak se má černý Fredík

Jak se mají » 2023 9.ledna Jak se má černý Fredík

Milá paní Soběslavská, 

po dvou letech a třech měsících se ozývám, abych se Vám pochlubila, jak Fredy krásně zesílil a jaký báječný parťák se z něj stal. Poprvé jsem u Vás v útulku byla v sobotu 17.10.2020 - bylo mi v životě smutno, přes rok mi odešly obě moje staré kočičky, rozešla jsem se s partnerem a všude kolem byl covid. Když jsem k Vám šla, tak jsem měla jasnou představu o tom, že chci malou kočičí holčičku, která nebude svojí barevností nijak připomínat ty předcházející. Nechala jsem mě hodnou chvíli samotnou s kočkami v domečku a já jim položila nahlas otázku "Kdo z Vás chce být mým životním parťákem?". Některé čičinky odvrátily hlavu, protože neměly o tuto pozici zájem, ale jeden černý kocour, kterého jsem z počátku ignorovala pro jeho zbarvení (naše Lízinka byla také černá) a i pro jeho pohlaví (byla jsem přesvědčena, že se pro mě hodí jen kočičí holčičky), mi zaťukal na rameno, dlouze se mi zahleděl do očí a bylo vymalováno. Fredy si mě vybral a opravdu se stal skvělým společníkem a životním souputníkem. V roce 2021 absolvoval čištění zubů pod narkózou, komplexní odběry krve, papá pouze N&D, které mu dělají dobře na trávení a hezky prospívá. Je pravidelně očkován a odčervovaný a kromě občanského astmatického kašle, který vždy s panem doktorem Sedláčkem podchytíme, je úplně zdravý. 

Fredy je nedílnou součástí naší rodiny - jezdí se mnou na chalupu vlakem, kde pak jen opatrně hopká po zahradě, beru ho v bedničce na návštěvu ke staré tetě (95 let), které dělá radost a když jedu do zahraničí, jde na hlídání k mým rodičům, u kterých se má jako v bavlnce. 

Časy se mění a i já si našla partnera, který se okamžitě do Fredíčka zamiloval. Přes půl roku spolu všichni tři bydlíme ve větším pronajatém bytě a naše smečka funguje moc krásně.

V příloze posílám pár fotek pro potěšení.  

Na konci loňského roku jsem měla také možnost přispět na provoz Vašemu útulku a pokud by to bylo možné, chtěla bych Vás požádat o potvrzení tohoto daru. Děkuji.  

Přeji Vám do roku 2023 co nejvíce síly a zdraví. Budu se snažit i nadále Vaši záslužnou činnost podporovat. 

Zdraví, 

J. M.