3.10.2017 - Kočička Elsa

Virtuální adopce » 3.10.2017 - Kočička Elsa

Pomoc pro Elsu

Trochu podivným způsobem se k nám dostala těžce zraněné mainská mývalí kočka. Není očipovaná, proto jsme se snažili najít chovatelskou stanici (nebo množírnu ?) z které pochází přes sociální sítě. Přes více, než 2tis.  sdílení na fb se nikdo nepřihlásil.  

Tři tlapky zlámané,  jedna vykloubená, zraněná plíce, rozbitá tlamička…spousta drátů do kostí…trhání zubů z bolavé dásně...učit se jíst bez horních zubů…učit se uvěřit lidem. Od prvních okamžiků po ošetření (fixace zlomenin) dodržuje Elsa čistotu.  Při ošetřování nikdy nezasyčela, neškrábla. Pomalu si začíná hrát, ale i když loví ruku, dává si pozor, aby neublížila. Opírá se o zdravou tlapku a nemocnou plácá do hraček a kolemjdoucích. 

Elsa je velmi hodná kočka na lidi i na ostatní kočky. Duší a nejspíš i věkem (cca 1rok) je to kotě- mainky dospívají až ve 3letech. Už nemá bolesti, ale pokud je v napětí, líže si staré rány až do krve. Nádherná, velikánská a smutná „lvice“ Elsa je u nás od začátku léta. Zpočátku to vypadalo, že hojení proběhne standardně,  ale trvalo mnohem déle, než jsme se domnívali a číča stále ještě není úplně zdravá.  Důležité ale je, že nemá bolesti a pomalu přicházejí krátké chvilky, kdy si hraje jako kotě. 

V tuto chvíli pro ni sháníme především finance na úhradu operace a jejího oblíbeného jídla, nebo přímo krmivo – paštiky Gourmet, paštiky Animonda, granule Royal Canine British short hair (možno také objednat přímo v e-shopu a nechat doručit na adresu útulku s označením „pro Elsu“, nebo se za pacientkou zastavit.) Granule jí s velkou oblibou vleže z ruky a polyká je bez kousání. Miluje a dobře snáší také mléčné výrobky – vedou trojúhelníčky, jogurt, zakysanka, šlehačka :-o .  

Snad už brzy bude moci odejít k novým majitelům…její  čtvrtý domov L Elsa může žít výhradně v bytě se zasíťovanými okny, nebo v domku s voliérou.  Další pád, nebo skok byť z 1.patra už by nezvládla.  Ani třeba tlapku zachycenou z výklopného okna „na větračku“, což se stává. Domov pro Elsu by měla být klidná domácnosti, nejlépe bez koček a malých dětí, ale s plánem pořídit si časem ještě jedno koťátko.  Je to naprosto submisivní kočka, bojácná, hodná, upovídaná... Na její chůzi je a nejspíš vždycky bude znát, čím prošla.  

Vyskytli se i ohlasy, že jsme vzhledem k závažnosti zranění a ceně ošetření měli nechat Elsu utratit. Přesto, jak byla kočka pobitá, jedná se „jen“ o mnohočetné zlomeniny mladinké samičky, která nemá bolesti (první týden se naopak bolestí chvěla a dostávala tedy analgetika) a má perspektivu prožít dlouhý život bez bolesti a jen s minimálními omezením - skoky z velkých výšek. 

Finanční pomoc : Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, bankovní spojení 2600358160/2010, do poznámky „pro Elsu“. Bližší info : kocici-utulek@volny.cz