27.1.2017 Micka Stázička

Virtuální adopce » 27.1.2017 Micka Stázička

 Micka Stázička

 Kočičku s nejsmutnějším pohledem i osudem někdo vyhodil už před lety. Život venku však přestala zvládat tuto zimu. Ostatních koček se bojí a nedokázala si mezi nimi ani vybojovat místo u misky s jídlem. Vychrtlá a na konci sil překonala strach z lidí a nechala se odnést.

 V útulku se zjistilo, že má velkou bouli na bříšku, která jí velmi bolí, takže i v tomhle stavu musela na operaci, kterou naštěstí zvládla – spolu s kastrací.

 Při vyšetření bylo zjištěno, že kočičce chybí zuby, takže si nedokázala ani nic ulovit a také to, že je pozitivní na FIV (získaná imunodeficience koček). Tato nemoc způsobuje snížení počtu bílých krvinek a tedy nízkou imunitu. Proto Stázička hledá nový domov pouze v bytě, kde nebude ohrožena dalšími nemocemi, v klidném prostředí, protože při této diagnóze psychika velmi ovlivňuje i fyzické zdraví. Na lidi, ani jiná zvířata onemocnění FIV přenosné není. Nedá se sice vyléčit, ale průběh je možné zmírnit injekcemi na podporu imunita a samozřejmě kvalitní stravou a laskavým zacházením.

Jak je vidět z videa, Stázička (nálezkyní pojmenována Micka) život rozhodně nevzdává a přesto, že se jedná o starší dámu – hraje si, mazlí se a konečně si užívá tepla dočasného domova. Ještě stále má však strach z prudkých pohybů lidské ruky – zřejmě si od lidí užila své a nemá skutečný domov.

Stázka je jemná, trochu vyplašená mourinka s podlomeným zdravým, která hledá trpělivého majitele v domácnosti bez dalších koček, který jí umožní konečně si užít kousek bezstarostného života bez každodenního boje o přežití.

O mícu pečuje útulek v Humenném na východním Slovensku, kde je situace o nesrovnatelně horší, než v ČR. Nejen proto, že se jedná o chudý kraj, ale obce zde nemají povinnost zajistit zvířatům jakoukoli péči (u nás jí sice mají, jen na ní v případě koček kašlou), ale naopak je v jejich kompetenci je zabít. 

Video: ZDE 

Naším cílem je Stázičku umístit na Slovensko (samozřejmě je možný i odvoz do ČR) a snažit jí finančně pomoci u nás. V současné chvíli je potřeba zaplatit operaci, antibiotika, Zylexis a šetrné očkovací vakcíny Purevax + provést kočičce základní testy (krevní obraz + biochemie), který řeknou o jejím skutečném stavu víc. 

Pokud byste se Stázičky-Micky mohli ujmout, kontaktujte, prosím Občanské združenie Mačky Humenné, tel.: +421 918 281 001, případně přes facebook, email : kocici-utulek@volny.cz, 

Nemůžete-li si kočičku vzít, pomozte jí, prosím, alespoň formou virtuální adopce. Její video od Martiny Mokrášové už shlédlo přes 1100 lidí. Kdyby každý poslal aspoň 10 Kč … neposlal :(

Finanční pomoc pro slovenské dárce – transparentní účet u Slovenské spořitelny, bankovní spojení SK7709000000005122834882 , variabilní symbol 173  

Finanční pomoc od českých dárců byla zaslána přes účet Sdružení, aby nemuseli platit bankovní poplatky za mezinátodní platbu. Z našeho účtu tak byly kočičce proplaceny veterinární zákroky, testy, léky a zejména léky na podporu imunity za 413 euro - všem Vám mod děkujeme.

Hladina viru je tak  nízká, že test na protilátky FIV - IgG dopadl negativně (test PCR je pozitivní).