25.7.- 9.8.2017 Kočička Roztinka z Roztok

Virtuální adopce » 25.7.- 9.8.2017 Kočička Roztinka z Roztok

Roztí je kočička z Roztok u Prahy. Byla nalezena z 8. na 9.7., hladová, vyhublá, plná blech a... nechodící na zadní nožičky.

 9.7. - odvezena na Vet centrum Stodůlky. Odblešena, RTG, sono. Břicho bez tekutiny, kostra bez zlomenin, na spodní části páteře patrná jistá anomálie. Napojena na infuze atb, analgetik a výživy. Hospitalizována.

 10.7. - protože je kočička v péči pražského Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, byla převezena na kliniku do Králova Dvora k ortopedovi MVDr. Barchánkovi. Další infuze, kortikoidy. Potvrzena již zmíněná abnormalita,  blíže neurčena. Hospitalizace.

 12.7. - provedeno speciální vyšetření pomocí kontrastní látky, angiografie?. Zjištěna vyhřezlá plotýnka. V nožkách i ocásku je stále i hluboká citlivost, ale kočička se na zadní nožky nepostaví. I po předních má, díky podvýživě, trochu problémy. Pokračuje se v podávání atb.

 13.7. - propuštěna do domácího ošetřování. Dále pokračujeme v podávání atb, krmíme kvalitní stravou. Problém je vyměšování, kočička čůrá přetlakem, pod sebe. Atb budeme podávat po dobu 10 ti dnů. Pak se musí rozhodnout - zda operace ploténky, či nikoliv. Je i šance, že se kočička postaví sama, ale zatím nemá snahu a ani sílu :-( Je v přímé péči Janinky -  Jana Beruš Hronková​. Držíme Rostince palce.

23.7.  Kočička Roztinka, která nechodí na zadní tlapky, dělá velké pokroky. Snaží se chodit do záchůdku, přibrala 40 dkg a snaží se si rovnat zadní nožky když se krmí.

 

9.8.  Kočička Roztinka trochu chodí, sice se kolébá jako kachnička, sice občas škobrtne, ale chodí :-)                                  Fotky - Roztinka na cvičební procházce :-)

Kdyby jí chtěl někdo pomoc, může  na účet Sdružení - 2600358160/2010, do zprávy prosíme napsat Roztinka. Děkujeme.