13.3.2017 Kocourek Emil žije, ale bez nožky a NAŠEL NOVÝ DOMOV

Virtuální adopce » 13.3.2017 Kocourek Emil žije, ale bez nožky a NAŠEL NOVÝ DOMOV

Pomoc pro Emila
Sotva roční kocourek žil spolu se svými dvěma bratry a kamarádkou žil v nádherném domě u svého majitele. Tedy – směl přespávat v garáži. Neodčervená, neočkovaná zvířátka víceméně ponechaná vlastnímu osudu. Když se Emil ztratil, nikomu nechyběl – možná svým čtyřnohým kamarádům. Asi za týden přišel zemřít domů, ale nedošel. Zůstal ležet v louži na cestě. Tam ho našla sousedka.
Veterinární pohotovost – podchlazené zvíře, teplota neměřitelná, těžce poraněné t...lapky, kocourek byl víc mrtvý, než živý a tak veterinářka doporučila euthanázii mladého zvířátka. S tím se však nálezkyně nechtěla smířit a tak jí paní doktorka dala číslo na nás - pečujeme právě o zvířata v „krajní nouzi“ … teplá podložka a rychle do veterinární nemocnice. Elektrická dečka, teplá infúze, antibiotika, vyčištění ran.
Po pár dnech v nemocnici se životní funkce dostaly do normálu až na ledviny a Emil putoval do dočasky, která se specializuje na takové případy – ke mně. Moje kočky jsou na „průchozí kočky“ zvyklé i když si nepamatují si, že na tom kdysi byly stejně. Ty nadýchané, vykrmené koule se chodily s údivem dívat na vyhublou umaštěnu trosku, která ani neudržela hlavu nad miskou s jídlem – ledvinovou dietou.
Ošetřování přední tlapky a boj o záchranu zadní. Nejprve višňák na rány a dvoje antibiotika do kožichu, aby nedošlo k sepsi a potom každý den tlapku rozvázat, umýt bylinami a nechat na suchu. Vydrhnout kartáčkem tak, aby nikde nezůstal ani kousek hnijící káně, což by znamenalo nejen okamžitou amputaci, ale mohlo by to znamenat i smrt na otravu krve. Byla to velmi nepříjemná, ale bezbolestná procedura – kocourek tlapku necítil. Bohužel. Doteď není zdaleka vyhráno.
Každodenní rehabilitace a studená nožka bez života začínala být teplejší, Emil začal chodit –pacička ztuhla v poloze jako „protéza“, takže mu chůze ani běh nedělá problém, jen s výskoky se ještě nesžil. Začal pořádně jíst, hrát si, miluje kočky. Garážový kocourek brzy zjistil, k čemu se hodí postel :-)
Léčba dále probíhá. Existuje malá šance, že se tlapku podaří zachránit a veliká šance, že bude žít. Proto vás prosíme – pomozte Emilovi. Prvních 14 dní jsem nechtěla jeho příběh ani zveřejňovat, abych netrápila i vás zprávou, že kocourek nepřežil, ale je každým dnem veselejší, aktivnější a přítulnější…
O Emila pečuje Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi - finanční podpora : 2600358160/2010 do poznámky prosím napište „pro Emila“ nebo variabilní symbol 1003. Pokud to není ve vašich silách, samozřejmě pomůže i sdílení.
A kocourkův páníček, majitel honosné vily a několika firem ? Slíbil, že zaplatí, alespoň krizový pobyt ve veterinární nemocnici a od té doby jsme o něm už neslyšeli.

Nožka bohužel zůstávala studená, neživá a tak vet ortoped rozhodl o amputaci. Kocourek se hezky zotavil a našel už stálý domov.

Děkujeme za finanční pomoc, díky které jsme mohli kocourkovi pomoci a prodloužit mu život, už bez bolesti.